YAPIŞKANLI BANTLAR

Genel Özellikler

Cam Elyaf Akrilik Bant: Trafo ve Motor Bobinajı uygulamalarında; bobin izolasyonu, bobin demetleme ve sonlandırma bandı aynı zamanda mekanik mukavemet gerektiren bölümlerde kullanılır. Yapışkanlı cam elyaf bant 155-180°C ısı dayanımına sahiptir. 6mm ve üzeri genişliklerde temin edilmektedir.

Cam Elyaf Silikon Bant: Trafo ve Motor Bobinajı uygulamalarında; bobin izolasyonu, bobin demetleme ve sonlandırma bandı aynı zamanda mekanik mukavemet gerektiren bölümlerde kullanılır. Yapışkanlı cam elyaf bant 180-220°C ısı dayanımına sahiptir. 6mm ve üzeri genişliklerde temin edilmektedir.

Polymide (Kapton) Bant: Trafo ve Motor Bobinajı uygulamalarında; bobin izolasyonu, bobin demetleme ve sonlandırma bandı olarak kullanılır. Yapışkanlı Polyimide Bant 180-220°C ısı dayanımına sahiptir. 6mm ve üzeri genişliklerde temin edilmektedir.

Polyester Bant: Trafo ve Motor Bobinajı uygulamalarında; bobin izolasyonu, bobin demetleme ve sonlandırma bandı olarak kullanılır. Yapışkanlı Polyester Bant 130°C ısı dayanımına sahiptir. 6mm ve üzeri genişliklerde temin edilmektedir.

Lifli Bant:  Trafo ve Motor Bobinajı uygulamalarında; bobin demetleme, izolasyon kağıtlarını tutturmada ve kablo gruplamalarında yüksek mekanik mukavemet gerektiren bölümlerde kullanılmaktadır. BOPP/BOPET Film ve boyuna cam ipliklerinden oluşur. 130°C ısı dayanımına sahiptir. 8mm ve üzeri genişliklerde temin edilmektedir.

PVC Bant: Genel izolasyon amaçlı olarak kullanılmakla birlikte, özel uygulamalar için et kalınlığı fazla, kendinden sönebilen ve alev yürütmeyen özellikli ürünlerde mevcuttur.

Eriyen Bant: Trafo ve motor uygulamalarında; özel izolasyon gerektiren durumlarda, çıkış uçlarının izolasyonu ve diğer harici etkenlerden korunmasını sağlayan silikon veya kauçuk bazlı kendi kendine kaynayan özel izolasyon bandı. 20-25mm genişliklerde temin edilmektedir