ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER HABERLER İLETİŞİM
 

   Makaronlar

HTG Makaron: Cam örgülü kumaşın yüksek ısı dayanımlı reçine ile kaplanmasıya oluşur, genellikle izole edici kılıf olarak elektrikli ev aletlerinde,yağlı tip trafolarda, fırınlarda ve alçak gerilim motorlarında kullanılır. Yüksek ısı dayanımına sahip olup, elektrik dayanımı düşüktür. 

PVC Cam Makaron: Cam örgülü kumaşın PVC ile kaplanmasıya oluşur, genellikle motor ve trafolarda çıkış uçlarını izole etmek için kullanılır. Isı dayanımı B sınıfı (130C) olup, elektrik dayanımı 2.5kV dur.

Akrilik Cam Makaron:  Cam örgülü kumaşın Akrilik reçine ile kaplanmasıya oluşur, genellikle motor ve trafolarda çıkış uçlarını izole etmekte, aydınlatma cihazlarında, otomotivde ve küçük elektrikli aletlerde yüksek ısı dayanımı gereken yerlerde kullanılır. Isı dayanımı F sınıfı (155 C) olup, elektrik dayanımı 3kV dur.

Silikon Cam Makaron: Cam örgülü kumaşın silikon reçine ile kaplanmasıya oluşur, genellikle motor ve trafolarda çıkış uçlarını izole etmekte, aydınlatma cihazlarında, otomotivde ve küçük elektrikli aletlerde yüksek ısı dayanımı gereken yerlerde kullanılır. Isı dayanımı C sınıfı (250 C) olup, elektrik dayanımı 2.5kV dur.

Isıyla Daralan Makaron: Yapışkanlı veya yapışkansız ısıyla daralan makaronlar, alçak gerilim uygulamalarında kullanıldığı gibi, özel üretim ürünler orta ve yüksek gerilim uygulamalarında da kullanılmaktadır. 

 

 

Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Boydem Yapı ve Elektrik Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.'e aittir. Her hakkı saklıdır. 2014 ©