ANASAYFA KURUMSAL ÜRÜNLER HABERLER İLETİŞİM
 

   Yapışkanlı Bantlar

Cam Elyaf Bant: Beyaz renkli cam elyaf bantlar; akrilik yapışkanlı olanlar (Elsen 6400) 150 C ye kadar kullanılırken, silikon yapışkanlı (Elsen 6406) olanlar 180 C ye kadar olan uygulamalarda; elektrik izolasyonu için trafo ve motorlarda kullanılmaktadır. 

Polyester Bant: Yüksek mekanik dayanımı ve elektrik dayanımı olan polyester bantlar 130 C ye kadar olan uygulamalarda genellikle bobin demetlemek için motor ve trafolarda kullanılmaktadır. Genellikle sarı renkli olarak tedarik edilir. 

Polyimide Bant (Elsen 7071) :Yüksek ısı dayanımı (200C) ve elektrik dayanımı (7kV) sayesinde bir çok özel uygulamada kullanılmaktadır. Bakır rengindedir. 

Lifli Bant: Bobin demetlemesinde kullanılan lifli bantlar, aynı zamanda yüksek mukavemet gereken yerlerde kullanılabilinir. Boyuna lifli (Elsen 1200) ve Enine-Boyuna Lifli (Elsen 1210) olarak iki çeşit mevcuttur. Boyuna lifli olan ürünler tek yönde mukavemet sağlarken, enine-boyuna lifli olanlar her iki yönde mukavemet sağlamaktadır.

PVC Bant: Elektrik izolasyonu için kullanılan PVC bantlar standart ürün olarak tedarik edildiği gibi, özel uygulamalar için yüksek (Scapa 2702) ve premium kalite (Scapa 2705) ürünlerde özellikle trafo üretiminde kullanılmak üzere tedarik edilmektedir. 

Bez Bant: Tüylü ve tüysüz yapışkansız bez bantlar otomotiv sektöründe ağırlıklı olarak kullanıldığı gibi, elektrik sektöründe de kullanılmaktadır. Özellikle küçük ve özel trafolarda kullanılan bez bantlar farklı tip ve özellikte, uygulama ihtiyacına göre tedarik edilmektedir. Scapa 003 kodlu ürün elektrik sektöründe genel amaçlı olarak kullanılmaktadır. 

 

 

Site içerisinde yer alan görsel ve yazılı materyal Boydem Yapı ve Elektrik Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti.'e aittir. Her hakkı saklıdır. 2014 ©